Bezpieczeństwo imprez w kontekście katastrof i tragedii ostatniego 25-lecia
Bezpieczeństwo imprez w kontekście katastrof i tragedii ostatniego 25-lecia to szkolenie, podczas którego spojrzymy na problematykę bezpieczeństwa imprez właśnie przez pryzmat tych tragicznych wydarzeń.
Kiedy i gdzie odbędzie się szkolenie?
Szkolenie odbędzie się 29 stycznia 2020 r. w budynku Szpitala Carolina Medical Center przy ul. Pory 78 w Warszawie.
O czym jest to szkolenie?
W jego trakcie poszukamy odpowiedzi na najczęściej padające w takich chwilach pytania: Jak do tego doszło? Co zawiodło? Jak dopuścić do tego w przyszłości? Omówimy odpowiedzialność i obowiązki organizatorów, wskażemy na obowiązujące standardy i dobre praktyki, zastanowimy się na możliwymi udoskonaleniami. W duchu filozofii uczenia się na błędach innych przeanalizujemy wiele studiów przypadków.
Dla kogo jest to szkolenie?
Szkolenie adresowane jest przede wszystkim do organizatorów różnego rodzaju wydarzeń: koncertów, imprez sportowych, targowo-wystawienniczych, religijnych czy społecznych.
Nie ma znaczenia czy organizowane wydarzenia podlegają pod przepisy o bezpieczeństwie imprezy masowych czy też nie. W równym stopniu zapraszamy właścicieli i zarządców oraz najemców i użytkowników obiektów sportowych, rozrywkowych, instytucji kultury oraz centrów kongresowych. Jesteśmy przekonani, że na szkoleniu nie powinno zabraknąć przedstawicieli firmy ochrony osób i mienia, Policji, Państwowej Straży Pożarnej oraz pozostałych podmiotów uczestniczących w zabezpieczeniu wydarzeń o charakterze masowym.
Program szkolenia
Szkolenie “Bezpieczeństwo imprez w kontekście katastrof i tragedii ostatniego 25-lecia” koncentruje się na następujących wydarzeniach:
- Pożar podczas koncertu zespołu Golden Life w Stoczni Gdańskiej (24.11.1994 r.).
- Paraliż komunikacyjny na finałowym koncercie „Inwazji Mocy 2000 RMF FM” (26.08.2000 r.).
- Katastrofa budowlana na terenie Międzynarodowych Targów Katowickich (28.01.2006 r.).
- Krytyka organizacji 600 rocznicy Bitwy pod Grunwaldem (17.07.2010 r.).
- Nierozegrany mecz Polska – Anglia na Stadionie Narodowym w Warszawie (16.10.2012 r.).
- Wypadek samochodowy podczas Gran Turismo Polonia w Poznaniu (30.06.2013 r.).
- Atak na dziennikarza Grzegorza Miecugowa podczas Przystanku Woodstock (02.08.2013 r.).
- Śmierć uczestnika podczas biegu „Biegnij Warszawo” (06.10.2013 r.).
- Zagęszczenie tłumu podczas otrzęsin na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy (26.10.2015 r.).
- Zabójstwo Prezydenta Pawła Adamowicza podczas 27’ Finału WOŚP w Gdańsku (13.01.2019 r.).
Szkolenie poprowadzi:
Sergiusz Parszowski – praktyk w sprawach bezpieczeństwa biznesu, ochrony osób i mienia oraz bezpieczeństwa i porządku publicznego. W przeszłości pracował zarówno dla organizacji prywatnych, jak również instytucji publicznych. Założyciel i ekspert firmy Instin.pl, świadczącej profesjonalne usługi w obszarze bezpieczeństwa. Jest ekspertem Instytutu Bezpieczeństwa Społecznego, współpracownikiem Polskiej Izby Systemów Alarmowych oraz biegłym sądowym przy Sądzie Okręgowym we Wrocławiu. Audytor i szkoleniowiec. Jest autorem kilkudziesięciu artykułów specjalistycznych i poradnikowych w czasopismach Ochrona Mienia i Informacji, Security&Alarm Systems, A&S Polska. Współautor publikacji książkowych „Bezpieczeństwo społeczności lokalnych. Programy prewencyjne w systemie bezpieczeństwa” oraz „Imprezy masowe. Organizacja, bezpieczeństwo, dobre praktyki”. Absolwent Akademii Obrony Narodowej w Warszawie oraz Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.
Informacje organizacyjne:
Szkolenie organizujemy w partnerstwie z Centrum Promocji Informatyki.
Szkolenie odbędzie się 29 stycznia 2020 r. w budynku Szpitala Carolina Medical Center przy ul. Pory 78 w Warszawie.
Koszt udziału jednej osoby wynosi:
890 zł + 23% VAT – przy zgłoszeniach nadesłanych do dnia 17 stycznia 2020 r.
990 zł + 23% VAT – przy zgłoszeniach nadesłanych od dnia 18 stycznia 2020 r.
Powyższy koszt obejmuje: udział, materiały konferencyjne, lunch, przekąski i napoje w przerwach.
Formularz zgłoszeniowy i pozostałe informacyjne organizacyjne znajdziecie Państwo na stronie Centrum Promocji Informatyki.
Jak zorganizować imprezę masową?
A jeżeli jesteście Państwo głodni wiedzy na temat organizacji i bezpieczeństwa imprez masowych to polecamy naszą publikację, pt.: “Imprezy masowe. Organizacja, bezpieczeństwo, dobre praktyki”.
Pełna oferta naszych usług w zakresie bezpieczeństwa imprez masowych dostępna jest tutaj. Zapraszamy wszystkich do kontaktu!