Szkolenie „Bezpieczeństwo wydarzeń w czasie epidemii” przygotowane zostało z myślą o wszystkich organizatorach wydarzeń, którzy w tych trudnych czasach chcą ponownie realizować przedsięwzięcia z udziałem gości. Wszyscy potrzebujemy obcowania z kulturą, sportem, edukacją, nauką, chociaż zdajemy sobie sprawę, że dzisiejsza „normalność” musi wyglądać zupełnie inaczej. Celem tego szkolenia jest przygotowanie organizatorów do tej właśnie nowej normalności. Jeżeli chcecie wiedzieć jakie środki ochrony należy wdrożyć, by w sposób odpowiedzialny ponownie organizować wydarzenia, jeżeli chcecie poznać odpowiedzi na poniższe pytania, to niniejsze szkolenie jest z pewnością dla Państwa.

Program szkolenia

W trakcie szkolenia „Bezpieczeństwo wydarzeń w czasie epidemii” uzyskasz odpowiedzi między innymi na następujące pytania:

1. Czym rzeczywiście jest, jak się przenosi i kiedy możemy zarazić się nowym koronawirusem SARS-CoV-2? Co jest faktem, a co mitem?
2. Jakie ograniczenia i zmiany w organizacji wydarzenia powinniśmy wprowadzić? Jakie nowe obowiązki nakładają na nas przepisy prawa oraz wytyczne wydane przez administrację publiczną?
3. Jak i czym dezynfekować pomieszczenia i powierzchnie dotykowe? Czemu nie wystarczy test białej rękawiczki?
4. W jakie środki ochrony indywidualnej wyposażyć naszych pracowników, by realnie chroniły ich przed koronawirusem, a nie dawały jedynie złudnego poczucia bezpieczeństwa?
5. Czy możemy mierzyć temperaturę i czy ma to jakikolwiek sens? Jakich informacji możemy żądać od gości i pracowników, by nie łamać obowiązujących przepisów prawa?
6. Jak komunikować gościom zasady bezpieczeństwa obowiązujące w naszym obiekcie? Jak budować zaufanie i przeciwdziałać panice?
7. Jak postępować w przypadku wystąpienia u osoby objawów chorobowych? Jakie mamy prawa i obowiązki w relacji ze służbami ratowniczymi i sanitarnymi?

Wywiad z ekspertem

Zachęcamy do obejrzenia wywiadu z Sergiuszem Parszowskim – liderem naszego zespołu eksperckiego – na temat organizacji imprez targowych i konferencji w czasie epidemii.

Program Bezpieczny Biznes odc. 5 cz. 2/2 w telewizji Biznes 24.

Szkolenia pracowników

Prowadzimy również szkolenia dla personelu obsługi dotyczące minimalizacji zagrożenia związanego z zakażeniem wirusem SARS-CoV-2. Program szkolenia jest zgodny z wymaganiami Głównego Inspektora Sanitarnego, Światowej Organizacji Zdrowia oraz Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób.

Szkolenia „Bezpieczeństwo wydarzeń w czasie epidemii” prowadzimy zarówno w formie stacjonarnej, jak również w formie szkoleń online. W przypadku szkoleń online zajęcia praktyczne zastępujemy filmami instruktażowymi. Więcej informacji o szkoleniach dla personelu obsługi znajdzie Państwo tutaj.

Zapraszamy do kontaktu

Szkolenia realizujemy na terenie całego kraju. Szczegółową ofertę zawierającą wycenę szkolenia przygotowujemy każdorazowo indywidualnie. Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny.

Oferujemy również konsultacje dla kierownictwa organizacji i zarządzających obiektami w zakresie doboru odpowiednich środków bezpieczeństwa oraz opracowania niezbędnych regulaminów, procedur i instrukcji.

Instin.pl

Ćwiczenia stowarzyszenia ObronaNarodowa.pl

W dniach 17 i 18 lutego 2018 r. w okolicach Ziębic w Województwie Dolnośląskim odbyły się ćwiczenia członków stowarzyszenia ObronaNarodowa.pl Ruch na Rzecz Obrony Terytorialnej.

Firma INSTIN wsparła przygotowanie ćwiczenia i przeprowadziła praktyczne warsztaty udzielania pierwszej pomocy w warunkach taktycznych. Całe szkolenie zostało podzielone na trzy etapy:

  • Część pierwszą, obejmująca zagadnienia taktyczne, poprowadził Tomasz Jakubiel – instruktora strzelectwa, były funkcjonariusz wrocławskiego SPAP;
  • Część drugą, obejmująca wstęp do pierwszej pomocy w warunkach taktycznych, realizował reprezentujący Instin.pl Łukasz Stępień – ratownik medyczny i instruktor pierwszej pomocy z wieloletnim doświadczeniem;
  • Część trzecia, obejmowała realistyczne symulacje zdarzeń wymagających udzielania pomocy poszkodowanemu w warunkach taktycznych.

Dziękujemy uczestnikom za zaangażowanie i przyjazną atmosferę. Jesteśmy pewni, że to dwudniowe spotkanie zapadnie uczestnikom na długo w pamięci!

 Zapraszamy na stronę stowarzyszenia ObronaNarodowa.pl Ruch na Rzecz Obrony Terytorialnej.
 

______________

INSTIN – Tworzymy kulturę bezpieczeństwa
www.instin.pl, kontakt@instin.pl

„Imprezy masowe. Organizacja, bezpieczeństwo, dobre praktyki” to jedyna taka publikacja na polskim rynku wydawniczym! Jej autorzy, Sergiusz Parszowski i Andrzej Kruczyński, przekazują na licytację egzemplarz publikacji opatrzony specjalną dedykacją.

Zaczynamy od symbolicznych 10 zł i liczymy oczywiście na jak najwyższą cenę!
Link do licytacji publikacji „Imprezy masowe. Organizacja, bezpieczeństwo, dobre praktyki”

Zachęcamy do licytowania i promowania licytacji! Koniecznie udostępnij licytację w mediach społecznościowych!
Wspólnie możemy więcej!

Jeżeli masz pytanie dotyczące licytacji napisz przez formularz lub bezpośrednio na kontakt@instin.pl


Z opisu wydawcy:

Celem publikacji jest zaprezentowanie dobrych praktyk w zakresie organizacji i zarządzania bezpieczeństwem imprez masowych oraz innych wydarzeń z udziałem dużej liczby uczestników. W formie poradnika „krok po kroku” przedstawia proces planowania, przygotowania, prowadzenia oraz podsumowania imprezy. Autorzy, w oparciu o swoje doświadczenia, przedstawiają najlepsze praktyki dotyczące imprez sportowych, w tym meczów piłkarskich, imprez motorowych, biegowych i pikników rodzinnych, koncertów, festiwali, targów, konferencji i kongresów, a także imprez religijnych oraz wydarzeń artystycznych.


prof. dr hab. Hubert Królikowski, Uniwersytet Jagielloński:

Na polskim rynku wydawniczym dostępne są publikacje mające charakter komentarzy do ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Jednak organizacja imprez masowych wymaga też, poza zgodnością z literą prawa i procedurami, doświadczenia organizacyjnego i zaangażowania służb porządkowych. Imprezy masowe bowiem wymagają podejmowania wielu działań o charakterze organizacyjnym, w tym w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom. W związku z tym zaangażowane są w to instytucje publiczne i prywatne. Recenzowana książka będzie interesująca i pożyteczna zarówno dla praktyków, jak i środowiska akademickiego. Znajdzie też Czytelników wśród osób, którym bliska jest problematyka bezpieczeństwa.


Tadeusz Zygmunt – koordynator krajowy ds. bezpieczeństwa UEFA EURO 2012:

Autorzy opracowania to eksperci znani w środowisku bezpieczeństwa imprez masowych. Pan Andrzej Kruczyński odpowiadał za bezpieczeństwo wielu, całkowicie odmiennych pod względem charakteru imprez sportowych i artystyczno-rozrywkowych, na największym obiekcie sportowym w Polsce. Wymienić można zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012, wielodniowej imprezy muzycznej Orange Festival, czy licznych krajowych i międzynarodowych konferencji. Sergiusz Parszowski natomiast, oprócz bogatego doświadczenia praktycznego, posiada znaczący dorobek naukowy, w tym podręcznik „Bezpieczeństwo społeczności lokalnych. Programy prewencyjne w systemie bezpieczeństwa”, który został bardzo wysoko oceniony przez ekspertów ds. bezpieczeństwa.

Książka może spełniać rolę praktycznego przewodnika adresowanego do szerokiego spektrum odbiorców, w tym firm ochrony osób i mienia, kierowników ds. bezpieczeństwa, pracowników służb informacyjnych i porządkowych, a także innych podmiotów zaangażowanych w organizację i zabezpieczenie imprez masowych.

Kontrola przebiegu imprezy masowej. Jak ją przeprowadzić?

Wójt (burmistrz, prezydent miasta), jako organ wydający zezwolenie na przeprowadzenie imprezy masowej, jest zarazem podmiotem uprawnionym do kontroli przebiegu imprezy. Co więcej, w określonych prawem przypadkach, niniejsza kontrola przeprowadzana jest obligatoryjnie.

Nasza firma oferuje szkolenia wewnętrzne przygotowujące pracowników samorządowych do prowadzenia kontroli przebiegu imprezy masowej. W szkoleniu powinni uczestniczyć przedstawiciele urzędów gmin i miast, jak również pozostałych jednostek organizacyjnych, których przedstawiciele prowadzą lub uczestniczą w procesie kontroli przebiegu imprez masowych (m.in. strażnicy gminni/miejscy).

Szkolenie dostarcza odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania:

    • Kiedy kontrola przebiegu imprezy masowej jest fakultatywna, a kiedy obligatoryjna?
    • Co jest przedmiotem kontroli i jaki jest jej zakres?
    • Jakie podmioty i w jakim zakresie mogą uczestniczyć podczas kontroli?
    • Jakie uprawnienia podczas kontroli posiada osoba kontrolująca?
    • Jakich informacji i dokumentów może żądać kontrolujący od podmiotu kontrolowanego?
    • W jaki sposób weryfikować i dokumentować spełnienie lub niespełnienie warunków zezwolenia?
    • Jaką formę powinna przybrać decyzja o przerwaniu imprezy masowej?
    • Czy przerwaną imprezę masową można kontynuować po usunięciu zagrożenia?
    • Czy kontrolujący uprawniony jest do wzywania organizatora do usunięcia nieprawidłowości?
    • Jakie działania należy podjąć w przypadku wydania decyzji o przerwaniu imprezy masowej?

Zainteresowane instytucje zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z nami, byśmy mogli dostosować ofertę do Państwa potrzeb.

Zapraszamy również na nasze szkolenie „Wydawanie zezwoleń na przeprowadzenie imprezy masowej”.

Zachęcamy również do korzystania z naszej publikacji „Imprezy masowe. Organizacja, bezpieczeństwo, dobre praktyki”.